Nejčtenější

UVL125W - UV Lampa

EZP - Elektronický Zářivkový Předřadník

Indukční ohřev

XML LINQ

Zpracování XML souborů bylo vždy tak trochu obtížné. I při použití předdefinovaných komponent a parserů to není nic jednoduchého. Naštěstí přišel C# s technologií LINQ. Jedná se o mocný nástroj, který nám při zpracování XML souborů hodně pomůže.

V následujících příkladech je použitý soubor mujsoubor.xml následující hierarchie:Abychom mohli použít XML LINQ, musíme definovat použití namespacůNyní si ukážeme jak pomocí LINQ přistupovat k jednomu tagu:Na obrázku vidíte přístup k hodnotám v tagu item, který má atribut order roven 10. V našem souboru je to tedy ten první.

Nyní si ukážeme jak pomocí LINQ změnit hodnotu tagu cnt a soubor uložit:Na obrázku vidíte přístup k hodnotám v tagu item, který má atribut order roven 20. V našem souboru je to tedy ten druhý. Nejprve načteme celý element, vezmeme jeho hodnotu, zvýšíme o 1 a vložíme zpět do elementu. Nakonec soubor uložíme.

Jako druhý přístup k XML souborům pomocí LINQ je možno použít přístup dotazovací. Jde o velmi sofistikovanou věc, podobnou dotazování do databáze pomocí SQL.Opět nejprve otevřeme soubor. Poté k němu ale přistupujeme pomocí dotazu narozdíl od prvního příkladu. Klauzule where nám určuje podmínku, které položky mají být vybrány. V ukázkovém příkladu jsou to ty, jejichž atribut render je roven "Y". Pokud bychom ji neuvedli, vyberou se všechny. V cyklu foreach pak procházíme výslednou kolekci vybraných záznamů.
Autor: Choze [2011-05-12]   Přečteno: 2492x

Novinky

ALCD - Proudový zdroj pro LD

VUtiny44 - AVR VU metr

HotWire - Řezačka polystyrenu

ASTRE85 - PWM antistres do akvária

Kontakt
370187