Nejčtenější

EZP - Elektronický Zářivkový Předřadník

UVL125W - UV Lampa

Indukční ohřev

HomePlug TL-PA251 oprava


Pro domácí rozvod internetu používám TP-LINK HomePlug TL-PA251. Používám celkem 4 kusy těchto zařízení (1x tiskárna, 2x pc a 1x router). Protože jsou vlastně v nepřetržitém provozu, stane se občas to, co se u spotřební elektroniky běžně stává, přestanou fungovat. Kousek, který dodýchal naposled, byl jak na potvoru ten u routeru, což si samozřejmě vyžádalo okamžitou první pomoc.

Popis

V tomto zařízení je sice elektroniky trochu více, ale prakticky jediným slabým článkem je samozřejmě pulzní zdroj, resp. kondenzátor 1500uf/6.3V. Bohužel jsem nenašel přímo stejnou hodnotu, našel jsem jen 2200u, ten byl ale příliš velký a na původní místo by se nevešel. Druhý 1000u/6.3V byl menší a tak jsem jej použil. Kondenzátor pochází ze staré PC desky, kde se kdysi používaly elyty 6.3V k filtraci napájecího napětí pro CPU.

Defektní kondenzátor je namontován horizontálně, takže k jeho nožičkám je docela dobrý přístup, problémem ale bylo to, že ten náhradní byl vytažený z DPS, takže nožičky měl kratší. Z toho důvodu jsem se nesnažil původní kondenzátor vypájet, ale vystřihl jsem ho. Na trčící zbytky elektrod jsem přiletoval náhradní kondenzátor.

Po výměně vše funguje jak má.Video

Autor: Choze [2015-02-04]   Přečteno: 1960x

Novinky

ALCD - Proudový zdroj pro LD

VUtiny44 - AVR VU metr

HotWire - Řezačka polystyrenu

ASTRE85 - PWM antistres do akvária

Kontakt
370188